מצלמת אבטחה: המדריך המלא - דיגיטלית, אנלוגית, מצלמת IP ועוד
המומחים למיגון
מכירה והתקנה של מצלמות אבטחה ומערכות
מיגון לבית ולעסק עם אחריות ושירות!

1-700-553-556 
מצלמות אבטחה אלארם און ליין

 מצלמות אבטחה דיגיטליות או אנלוגיות

 
האם מצלמות האבטחה הדיגיטליות (מצלמות IP) הן הבשורה הבאה בתחום מצלמות האבטחה במעגל סגור?
בתחום הצילום הביתי (מצלמות סטילס ווידאו) המצלמות הדיגיטליות השתלטו כבר מזמן על השוק ונדיר לראות בימינו אנשים שעוד נושאים עמם מצלמה אנלוגית.
בתחום מצלמות האבטחה יחסי הכוחות שונים במקצת ועדיין רוב מערכות האבטחה שנמכרות בעולם הן מערכות אבטחה אנלוגיות. בכדי להחליט איזה מערכת אבטחה אנו מעוניינים לרכוש לעסק/לבית שלנו עלינו ללמוד קצת על השוני בין מערכות אלו ועל היתרונות והחסרונות של כל אחת מהמערכות.
 

מצלמות אבטחה אנלוגיות- מה זה בעצם?


מצלמת אבטחה אנלוגית או CCTV CAMERA, היא מצלמת אבטחה המעבירה אותות וידאו באמצעות כבל תקשורת ישיר (כבל קואקסיאלי) למערכת הקלטה מסוג DVR, לצורכי צפייה בזמן אמת והקלטה. הטכנולוגיה של המצלמות במעגל סגור קיימת בעולם מאז שנות ה-40 אך הפכה לשכיחה יותר בעולם האבטחה מאמצע שנות ה-70. התקנת מערכת מצלמות אבטחה אנלוגית דורשת חיבור של כל אחת מהמצלמות למכשיר ההקלטה באמצעות כבל קואקסיאלי אחד המשלב גם מתח להזנת המצלמה וגם  כבל אותות להעברת התמונה. מספר המצלמות שניתן להתקין במערכת תלוי במספר הערוצים שמכשיר ההקלטה יכול לקבל. במצלמות האבטחה האנלוגיות נהוג לבטא את איכות התמונה של המצלמה בקווים. אז מה זה אומר כשאומרים לנו שזו מצלמה איכותית של 800 קווים? הכוונה ל-800 שורות ו-800 טורים. כלומר רזולוציה של 800X800 או 640,000 פיקסלים.
 
צתלמת צינור אנלוגית


מכשיר הקלטה למערכת אנלוגית
מצלמת כיפה אנלוגית


ומהן מצלמות IP?


מצלמות אבטחה דיגיטליות או בשמן המוכר יותר- מצלמות  IPאו מצלמות רשת, פועלות בתשתית  של כבלי רשת מסדרת CAT. המצלמות מתחברות למערכת הקלטה מסוג NVR או למחשב וכך מתאפשרת הקלטת הנתונים.
מצלמות IP יכולות לעבוד גם ללא מכשיר הקלטה או מחשב ויאפשרו למשתמש צפייה בזמן אמת אך ללא פונקציה של הקלטה.
במצלמות אבטחה דיגיטליות קיים מעבד פנימי מובנה שתפקידו להמיר ולדחוס את הווידאו לפני שהוא שולח את הפלט הלאה וכך מתאפשרת העברת תמונה חדה.
מצלמות אבטחה דיגיטליות מהדור החדש מגיעות עם מקלט WIFI  מובנה לחיבור המצלמות לרשת בצורה אלחוטית ופשוטה.
בניגוד למצלמות האנלוגיות המשדרות תמונה אנלוגית, המצלמות הדיגיטליות משדרות נתונים.
במצלמות הדיגיטליות נהוג לבטא את איכות התמונה באמצעות MEGAPIXEL. מצלמות מגה-פיקסל הן מצלמות בעלות מיליון פיקסלים לפחות. לדוגמא: מצלמת   1.3MEGAPIXEL זו למעשה מצלמה של 1,300,000 פיקסלים המשדרת תמונה באיכות HD.
שימו לב, כל מצלמת M.P (מגה פיקסל) היא מצלמת IP אך לא כל מצלמת IP היא מצלמת M.P לכן לא בהכרח שמצלמת ה-IP תספק  תמונה איכותית יותר ממצלמה אנלוגית.
 
מצלמת IP ביתית
מצלמת IP מקצועית
מצלמת IP למחשב

יתרונות וחסרונות


איכות התמונהבמצלמות אבטחה אנלוגיות מספר הפיקסלים עומד על כ-60,000. נתון זה מעיד על חדות התמונה ומבטא בעצם את צפיפות הפיקסלים. ככל שיש יותר פיקסלים בתמונה כך נוכל להתמקד טוב יותר בנקודה מסוימת בתמונה ולהגדיל אותה מבלי לאבד את האובייקט בתמונה.

מצלמות אבטחה דיגיטליות משדרות את התמונה באיכות HD  ומספקות תמונה ברורה וחדה.
החדות בתמונה המתקבלת ממצלמות דיגיטליות מאפשרת לנו להתמקד בנקודה מסוימת בתמונה ולבצע זיהוי של פנים או מספר רישוי. אם נעשה זום במצלמה אנלוגית התמונה תטושטש ולא תהיה לנו אפשרות זיהוי. ניתן להתקין מצלמות אנלוגיות עם עדשה מתכווננת לצורכי זום אך במצב בו נכוון מראש את המצלמה לזום נקבל תמונה צרה ולכן נאלץ להשתמש במספר גדול יותר של מצלמות בכדי לדמות את אפשרות המיקוד של מצלמות ה-IP.
 
כבילה והתקנה - במערכת מצלמות אנלוגית ההתקנה מחייבת קישור של כל אחת מהמצלמות באמצעות כבל קואקסיאלי למערכת ההקלטה. בניגוד לכך, המצלמות הדיגיטליות מאפשרות חיבור של כמה מצלמות באמצעות כבל אחד ואף חיבור אלחוטי באמצעות WIFI  למערכת ההקלטה, דבר החוסך בעלויות ההתקנה. מעבר לכך, במקרים בהם מערכת המצלמות מותקנת בשטחים נרחבים, האפשרות להתקנת מצלמות אנלוגיות הופכת למסובכת עד בלתי אפשרית ואז נהיה חייבים לעבור לפתרון הדיגיטלי.
 
עלויותמחירי מערכות מצלמות אבטחה בישראל נמצאים במגמת ירידה בשנים האחרונות. ירידה זו באה לידי ביטוי בשני סוגי המערכות אך עדיין מחירי מערכות האבטחה הדיגיטליות יקרות יותר.
מחיר מצלמת אבטחה IP יכול לעלות פי שניים ופי שלושה ממחיר מצלמת אבטחה אנלוגית וכך גם בנוגע לעלות מערכת ההקלטה.
למרות שהמחיר למערכת דיגיטלית גבוה יותר, לעתים, הפתרון הדיגיטלי דווקא יחסוך כסף ללקוח.
עלויות ההתקנה הגבוהות במערכות האנלוגיות בשילוב עם מוגבלות התמונה האנלוגית הדורשת כמות גדולה יותר של מצלמות, יכולים להביא לכך שמחיר הפתרון האנלוגי, הפשוט והשכיח יותר, יהיה דווקא היקר יותר.
 
ראיית לילה - רוב המצלמות האנלוגיות היום מגיעות עם לדים לראיית לילה בעוד שבמצלמות IP העלות למצלמה עם לדים תהיה גבוהה באופן משמעותי.
 
תאימות בין יצרנים - במערכות האנלוגיות ניתן להשתמש במצלמות אנלוגיות מיצרנים שונים בעוד שברוב המערכות הדיגיטליות המצלמות המותקנות חייבות להיות מאותו היצרן.
 

לסיכום


העתיד נמצא ב-IP וכך גם תחום מערכות האבטחה הולך לכיוון זה. רוב האנשים בעולם עדיין בוחרים במערכות אבטחה אנלוגיות אך נראה כי הפער הולך ומצטמצם. בעולם האבטחה, האמינות והאמידות של מערכת האבטחה חשובים יותר מאיכות התמונה. מערכת מצלמות אבטחה עובדת בדר"כ 24 שעות ביממה ו-365 ימים בשנה ועל כן קודם כל חשוב לבחור בציוד אמין ואיכותי. מצלמות האבטחה האנלוגיות הוכיחו את עצמן בעשורים האחרונים ונמכרות כיום במחירים שווים לכל כיס בעוד שמצלמות האבטחה הדיגיטלית עדיין יקרות ואינן בהישג עבור אנשים רבים. מקווים שהצלחנו להבהיר לכם כמה מההבדלים בין המערכות ולעזור לכם להחליט מהי המערכת המתאימה ביותר עבורכם.
.

אם עדיין לא ברור לכם מהי מערכת האבטחה המתאימה לצורכיכם, צרו עמנו קשר ואחד מהמומחים שלנו ישמח לענות לכם על כל שאלה בנושא. הייעוץ ניתן בחינם וללא התחייבות.

חייגו עכשיו 1-700-553-556

שירותי החברה      
 
צרו איתנו קשר:
טלפון: 1-700-553-556
כתובת: אפריים קישון 12

אינסטגרם

טויטר

גוגל פלוס

פייסבוק

  הזכויות שמורות לאלארם און ליין