כיצד לבחור מצלמות אבטחה לבית או למשרד?

בבחירת מצלמות אבטחה נראה שישנם הרבה פרמטרים טכניים שיכולים לבלבל, לאחר קריאת מאמר זה נבין שמדובר בכמה נתונים בודדים שממש קל להבין אותם ויקלו עליכם בבחירת המצלמות.

בחוץ או בפנים?

החלוקה הראשונית מגדירה את היכולת של המצלמה לעמוד בתנאי הסביבה שלה. האם המצלמה תהיה מותקנת בחוץ או בפנים.

חוץ – התקנה על קיר, תחת סככה או חניון. תמונה
פנים – פנים הבית או המשרד בטמפרטורה מבוקרת וללא השפעה של תנאי מזג אוויר. תמונה
ניתן לשלב מצלמות אבטחה לתנאי חוץ או לתנאי פנים במערכת בודדת. כך אנו ממגנים במערכת אחת גם את החנייה וגם את חדר השירות או פנים המשרד.

רק על הקווים

לכל מצלמה (בדומה לטלוויזיה בכל בית) יש כמה נתונים טכניים בסיסיים אשר מאפיינים אותה. הפרמטרים הם:

כמות הקווים – ככל שכמות הקווים גבוהה יותר כך המצלמה תצלם באיכות טובה יותר ותראה יותר פרטים מאשר מצלמה עם פחות קווים.
מגה פיקסל – במצלמות רשת ההגדרה משתנה והיא דומה מאוד למצלמה הדיגיטליות הביתית או למצלמה בסמארטפון שלנו. ככל שהמספר יהיה יותר גדול כך איכות התמונה תהיה גבוהה יותר.

סוג החיישן

אלמנט החישה במצלמה נקרא CCD או CMOS אשר מיוצר בכמה מפעלים בודדים בעולם ולכן אנו יכולים להיתקל במצלמה עם CCD של חברת סוני במצלמה המיוצרת בסין במפעל שונה לגמרי ואינו קשור כלל למותג הידוע. ההבדלים בין CCD ל CMOS

הגודל כן קובע

חיישן התמונה מתחלק היום לכמה גדלים אך עיקר המוצרים הינם בגדלים של 1/4" או 1/3" אינטש. גודל זה קובע את היכולת לקלוט יותר או פחות בזווית הצילום של המצלמה.
השוואה בין הגדלים של החיישנים

עדשה

חשוב מאוד לבחור מצלמה עם עדשה מתאימה לפרטים אותם נרצה לצלם. במצלמה עם עדשה קבועה לא ניתן לעשות "זום" והתמונה הנראית מהמצלמה הינה קבועה. במצלמה בעלת עדשה מתכווננת ניתן לבצע "זום" מאיזור ההתקנה של המצלמה ועד לאובייקט אותו נרצה לצלם.

תאימות

חשוב מאוד לשים לב שמערכת ההקלטה צריכה להיות תואמת באופן מלא למצלמות. לא ניתן לחבר מצלמת IP למערכת אנלוגית ולהיפך. במידה ונבחר מצלמות בעלות 800 קווים יש לרכוש מערכת הקלטה שתתמוך ברזולוציה זו. אין טעם לראות סרט באיכות HD בטלויזיה ישנה.

סגירת תפריט
×

עגלת קניות