מדריך לבחירת עדשה מתאימה למצלמות אבטחה

לאחר שבדקתם, עשיתם סקר שוק והשוויתם בין המצלמות השונות, החלטתם סוף סוף להציב מצלמות אבטחה בבית/בעסק, הצעד הבא הינו בחירת העדשה שתתאים לצרכים שלכם. קיים מגוון רחב של עדשות מצלמות אבטחה ולעיתים זה יכול לבלבל, אנחנו כאן כדי לעשות קצת סדר ולמנוע רכישה של עדשה שלא תתאים לצרכים שלכם.

לפני שבוחרים עדשה למצלמת אבטחה עליכם להכיר מספר מושגים בסיסיים:

אורך המיקוד (מ"מ)- גודל העדשה הוא זה שקובע את המפתח ואת המרחק של האובייקט/השטח המצולם. ככל שגודל העדשה במ"מ קטן יותר התמונה תהיה רחבה יותר אך פחות ממוקדת ולהיפך, ככל שגודל העדשה גדול יותר כך התמונה תהיה צרה יותר וממוקדת יותר.

לדוגמא: עדשה 3.6 מ"מ מתאימה לחדרים/משרדים בגודל 4X4, 5X5 ותציג תמונה כללית של כלל החדר ללא יכולת לזהות אובייקטים קטנים בחלל. במידה ואתם מעוניינים במצלמות שיוכלו להתמקד באובייקטים קטנים (כגון- מצלמות מעל קופה), עליכם לרכוש מצלמה עם עדשה צרה וממוקדת יותר כלומר מ"מ גדול יותר.

צמצם– הצמצם עובד כמו תריס, כמו העין האנושית והוא זה שאחראי על כניסת אור למצלמה, ישנם שני סוגי צמצמים: ידני ואוטומטי.

מתי נבחר בעדשה עם צמצם אוטומטי? כאשר התאורה הינה משתנה (בדר"כ מצלמה חיצונית) נבחר בעדשה עם צמצם אוטומטי וכאשר התאורה הינה קבועה (חדר, משרד) נסתפק במצלמה עם צמצם ידני.

להלן מבחר סוגי עדשות במצלמות אבטחה:

עדשת Pin-Hole – הינה עדשה שמתאימה למצלמות קטנות, זעירות וקלות להסלקה. אנו נשתמש בעדשות אלו כאשר נרצה להסליק את המצלמות בקירות, ארונות, חללים קטנים וכיוצא בזה
.
עדשת זום חשמלי – הינה עדשה שמיועדת לקרב ולהרחיק את האובייקט תוך כדי שליטה דרך מערכת ההקלטה. אנו נשתמש בעדשות אלו במקומות רגישים/בטחוניים, כאשר יש לנו הצורך לשלוט בכל רגע נתון על תקריב האובייקט.

עדשת Mono-Focal – הינה עדשה קבועה שלא ניתנת לכיוון, העדשה מגיעה בדר"כ בגדלים 3.6 מ"מ ו- 2.8 מ"מ. אנו נשתמש בעדשות אלו בעיקר בחדרים ומשרדים קטנים.

עדשת Varifocal – הינה עדשת זום ידני משתנה, ניתן לכוונה באופן ידני בלבד. העדשה מגיעה בדר"כ בגדלים 2.8-12 מ"מ או 4-9 מ"מ, ישנן גם עדשות למרחקים גדולים יותר כגון 5-50 מ"מ. אנו נשתמש בעדשות אלו במקומות בעלי שטח ארוך ורחב. הרבה פעמים אנו לא בטוחים מהו המרחק ומהי זוית הצילום אותם נרצה לצלם ולכן מצלמה זו הינה הפתרון המושלם.

בחירת עדשת מצלמת אבטחה

אם עדיין לא ברור לכם מהי העדשה המתאימה לצורכיכם, צרו עמנו קשר ואחד מהמומחים שלנו ישמח לענות לכם על כל שאלה בנושא. הייעוץ ניתן בחינם וללא התחייבות!

סגירת תפריט
×

עגלת קניות

דילוג לתוכן