מדריך לרכישת אינטרקום לבית ולעסק

מהו אינטרקום

אינטרקום הינו מכשיר תקשורת נייח המשמש ככלי תקשורת בין מרחבים שונים של אותו המבנה או בין שני מבנים צמודים.
מערכות אינטרקום ובקרת כניסה הפכו בשנים האחרונות לדבר שכיח ופופולארי.

מערכות אינטרקום לבית מעניקות ביטחון לדיירים בכך שהן מאפשרות לבחון את הגורמים המבקשים להיכנס לשטחי המבנה עוד מבעוד מועד. למעשה מערכת האינטרקום מהווה כמעין קו הגנה ראשון בינינו לבין הסכנות השונות הנמצאות שם בחוץ.

בתי עסק ובתים פרטיים רבים בהם מותקנת מערכת אינטרקום יעילה הצליחו עד כה להציל חיי אדם רבים ורכוש יקר ערך.

קיים מגוון רחב מאוד של מערכות אינטרקום לבית ולמשרד- אינטרקום טלפון, אינטרקום שפורפרת, אינטרקום מצלמה, אינטרקום עם/בלי קודן ועוד רבים אחרים. בהתאם למגוון הפתרונות הרחב, המחירים יכולים לנוע בין 250 ₪ עד ל-10,000 ₪ ויותר.
בכדי לבחור את האינטרקום המתאים לכם ביותר עליכם ללמוד להבחין בין הסוגים השונים של המערכות ויתרונותיהם.

אנו, המומחים למיגון – AlarmOnline, מציגים בפניכם את מדרג הפתרונות השונים, מהזול ליקר

  1. אינטרקום קלאסי/לחצן בודד – האינטרקום הפשוט ביותר. פנל חיצוני בעל לחצן בודד לקריאה/צלצול. ברגע שאורח יגיע וילחץ על לחצן הקריאה, ישמע צלצול ביחידה הפנימית ונוכל לדבר עם האורח ולפתוח את הדלת. היחידה הפנימית יכולה להיות שפורפרת האינטרקום המוכרת או הטלפון הביתי/המרכזייה באמצעות חיבור עם מתאם טלפון.
  2. פנל אינטרקום עם קודן – מערכת זו, כמו האינטרקום הקלאסי, מאפשרת לאורח לצלצל לדיירי הבית ולתקשר איתם באמצעות אודיו דו כיווני. במערכת זו, הפנל החיצוני כולל בתוכו גם מקודד כניסה המאפשר לדיירי הבית/עובדי המשרד, להיכנס למבנה ללא צורך בצלצול ליחידה הפנימית או שימוש במפתח. יחידה זו נפוצה מאוד בבנייני מגורים משנות ה-90 ובתי עסק רבים.
  3. אינטרקום וידאו/מצלמה – פנל חיצוני בעל לחצן קריאה ומצלמה צבעונית מובנת. לרוב, הפנל החיצוני יהיה משולב עם קודן לכניסה מהירה של מורשה הכניסה ע"י הקשת קוד. המצלמה המובנת בפנל החיצוני ניתנת לחיבור ליחידה פנימית, בדר"כ מסך 7 אינצ' צבעוני עם מיקרופון ורמקול מובנים לטובת תקשור עם האורח ישירות מול המסך. בנוסף, בעלי מערכת מצלמות אבטחה יכולים לחבר את מצלמת האינטרקום למערכת מצלמות האבטחה ובכך להקליט באופן תמידי את הנעשה מול שער האינטרקום ושער הכניסה.
  4. אינטרקום משולב קורא קירבה – מערכות אינטרקום משולבות קורא כרטיסי קירבה, מביאות רמת ביטחון גבוהה במיוחד ומותקנות לרוב בבתי עסק. הפנל החיצוני במערכת זו, מאפשר למורשה הכניסה להצמיד כרטיס קירבה בעל צ'יפ מובנה לצורך פתיחת המנעול החשמלי בדלת הכניסה. כרטיסי הקירבה מונפקים ע"י החברה לכל מורשה כניסה ובכך מאפשרים מעקב אחר כניסת העובדים לתחומים שונים בבנייני החברה. לרמת ביטחון מקסימלית ניתן לשלב את קורא הקרבה עם קודן ואף עם קורא ביומטרי, לקריאת טביעת האצבע של מורשה הכניסה.

היחידה הפנימית:

כפי שציינו, לכל מערכת אינטרקום יש יחידה חיצונית ויחידה פנימית.
כיום, עם התקדמות הטכנולוגיה, רוב בעלי הבתים/העסקים מתקינים מתאם טלפוני המאפשר לתקשר ולפתוח את המנעול החשמלי בשער הכניסה באמצעות שלוחת הטלפון בבית/בעסק.
מעבר לנוחות הברורה בתקשור עם אורחנו ישירות משלוחת הטלפון, השימוש במתאם הטלפוני מאפשר לנו אף לבצע שיחה יזומה אל מול הפנל החיצוני מבלי שמישהו ילחץ על לחצן הקריאה.
בבתי עסק בהם מותקנת מרכזייה, ניתן לחבר את הפנל החיצוני ישירות לאחת משלוחות המרכזייה ללא שימוש במתאם טלפוני.

אז הבנו איזה פתרון אנו צריכים, איך מתקינים זאת בפועל?

בעשור האחרון, מערכות האינטרקום הפכו למצרך חובה בכל בית ועסק ועל כן התשתית הנדרשת להתקנת מערכת האינטרקום ובקרת הכניסה מתבצעת עוד בשלבי התכנון והבנייה של המבנה.
מערכת אינטרקום יעילה מחייבת שער/דלת עם מנעול חשמלי וכבלי תקשורת בין היחידה החיצונית ליחידה הפנימית.
במקומות בהם התשתית מוכנה והועברו כבר כבלים, כל שעליכם לעשות הוא לרכוש את המערכת המתאימה לצורכיכם ולחברה בקלות ללא שימוש במתקין מקצועי וללא כל ידע מקדים.
במידה וזו פעם ראשונה שמחברים במקום מערכת אינטרקום והתשתית אינה קיימת, ההתקנה הופכת לדבר מורכב יותר ולרוב תחייב הזמנת מומחה.

אם עדיין לא ברור לכם מהי מערכת האינטרקום המתאימה לצורכיכם, צרו עמנו קשר ואחד מהמומחים שלנו ישמח לענות לכם על כל שאלה בנושא. הייעוץ ניתן בחינם וללא התחייבות!

מעוניינים בהתקנה מקצועית?

לאלארם און ליין מספר רב של צוותי התקנה מקצועיים הפרוסים בכל רחבי הארץ. צוותי ההתקנה שלנו בעלי ניסיון רב ויכולת לביצוע התקנות מכל הסוגים וברמה הגבוהה ביותר! עלות ההתקנה משתנה ותלויה במספר פרמטרים, על כן נשמח להגיע, ללא תשלום וללא התחייבות, ולתת הצעת מחיר להתקנה.
חייגו עכשיו 1-700-553-556

סגירת תפריט
×

עגלת קניות

דילוג לתוכן