מדריך לרכישת מערכת אזעקה

מערכת אזעקה לבית ולמשרד נועדה להגן ולהתריע מפני פריצות וחדירות לשטח פרטי.
לצערינו כיום, בעקבות המצב הבטחוני והעליה בשיעור הפריצות והונדליזם, אנו מוצאים את עצמינו לא מוגנים במרחב הפרטי שלנו.

קיימות בשוק מגוון רחב של מערכות אזעקה אלחוטיות ו/או קוויות.
על מנת שנוכל להתאים את המערכת הרצויה לצרכי המרחב,

בחירת תנאי מרחב אעזקה

עלינו לבחון את תנאי המרחב. במידה וניתן להעביר כבלים וצנרת, אזי, עלינו לבחור במערכת קווית. במידה והמקום אינו מאפשר זאת, עלינו לבחור מערכת אלחוטית שאינה דורשת הכנה מוקדמת של תשתיות.
מבחינת אמינות המערכות, שתיהן אמינות באותה המידה ולכל אחת יתרונות וחסרונות משלה, אותם נמנה במאמר "מערכת אזעקה- יתרונות וחסרונות".

בשלב השני עלינו לבחור את סוג הגלאי.

אנו נשתמש בגלאי חיצוני כאשר אנו מעוניינים להגן על נקודות התורפה החיצוניים של המבנה, כגון: חצר קדמית/אחורית, גדר משותפת בין בתים דו משפחתיים ועוד.
ע"י התקנה של גלאי חיצוני אנו יוצרים הרתעה בחלל החיצוני של המבנה וע"י כך מונעים פריצה של אנשים לא רצויים אל תוך המבנה. הגלאי החיצוני מזהה תנועה ומפעיל במיידית סירנה.
לאחר שאנו נגן על החלל החיצוני עלינו להגן גם על דלתות הכניסה והיציאה של המבנה, לרוב אנו נבחר להשתמש בגלאי מגנט לשם כך. במקרים של חדרים פנימיים ומסדרונות, נבחר להשתמש בגלאי נפח/וילון, במקרים בהם קיימות ויטרינות במבנה, אנו נשתמש בגלאי אקוסטי שנועד לזהות את רעש ניפוץ הזכוכית ולהפעיל את הסירנה, בנוסף אנו ממליצים להוסיף למערכת גלאי עשן, נוכח ריבוי המקרים של דליקות בבית בגין קצר חשמלי, תנור דולק וכו'. את גלאי העשן מומלץ להתקין במרכז החדר.

בשלב השלישי עלינו לבחור את גודל המערכת.

גודל המערכת תלוי במספר הגלאים אותם נרצה להתקין, המערכות הנפוצות בשוק מתחילות מ- 8 גלאים ויכולות להתרחב עד ל- 144 גלאים.

בשלב הרביעי עלינו לבחור את מיקום המערכת.

מומלץ להתקין את המערכת במקום מסתור על מנת למנוע מהפורץ לחבל במערכת, כמו כן במידה ומדובר במערכת אלחוטית, רצוי לא להתקין בחדר ממ"ד, על מנת שהקליטה והשידור יהיו תקינים וללא הפרעות. את לוח הבקרה נתקין ליד דלת הכניסה ובנוסף לפי דרישה גם בחדר ההורים.

*חשוב לציין שבזמן שאנו מתקינים סירנה חיצונית יש למקמה באיזור גבוה שפונה לרחוב, על מנת להימנע מנזק מיותר לסירנה.

במרבית המערכות כיום מותקן חייגן פנימי עם אפשרות דיווח לסלולארי של בעל הנכס במקרה של תקלה או פריצה. במידה ולא קיים במבנה קו טלפון או הינכם מעוניינים בגיבוי נוסף למערכת (במקרה של תקלה בקו הטלפון ו/או נזק במכוון לקו הטלפון), יש אפשרות להתקין מודם סלולארי.

אנו המומחים למיגון-AlarmOnline ממליצים על אחת מהמערכות הבאות מהמובילות בשוק:
ויסוניק, ריסקו, פימא ועורב.

הכי חשוב בהגיעכם לבחירת מערכת האזעקה לוודא שהמערכת שבחרתם תהיה אמינה, ללא אזעקות שווא וידידותית בדריכה, ניטרול והחלפת קודים לכל משתמשי הבית/משרד.

לייעוץ והדרכה ללא תשלום וללא התחייבות חייגו עכשיו: 1-700-553-556

מערכת אזעקה
סגירת תפריט
×

עגלת קניות